Krwiobus i mammobus przed Atrium Kasztanowa w Pile

Zadbaj o zdrowie – swoje oraz innych!
Pod tym hasłem w sobotę 14 sierpnia odbędzie się akcja zdrowotna zachęcająca pilanki i pilan do aktywnego udziału w zbiórce krwi oraz do przeprowadzania regularnych badań profilaktycznych piersi wśród kobiet. Przed naszym centrum stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym będzie można podzielić się tym bezcennym darem życia.
Mieszkanki Piły będą mogły na miejscu poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym. Bezpłatna mammografia skierowana jest do kobiet w wieku 50 – 69 lat w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia. Panie, spoza grupy refundowanej, mogą przystąpić do badania odpłatnie, uiszczając opłatę w kwocie 40 zł na stoisku Stowarzyszenia Europa Donna Piła. Uczestniczki sobotniej akcji na stanowisku Stowarzyszenia będą miały możliwość samodzielnej nauki wykonywania samobadania piersi na fantomach, a także otrzymają ulotki edukacyjne oraz praktyczny Poradnik Zdrowej Rodziny. W tym dniu prowadzone będą także zapisy dla pań na badanie USG piersi zaplanowane w październiku 2021.

Wydarzenie odbędzie się 14 sierpnia, przed wejściem głównym Atrium Kasztanowa. Z badań mammograficznych będzie można skorzystać w godzinach 11.00-17.00, natomiast oddawanie krwi odbędzie się w godzinach 9:30-14:00. Nad prawidłowością wykonywanych badań i pobrań czuwać będzie wykwalifikowany personel medyczny z wieloletnim doświadczeniem.

Rejestracji na mammografię można dokonywać telefonicznie pod numerem 662 005 252 lub przez profil na Facebooku Stowarzyszenia Europa Donna Piła: https://www.facebook.com/StowarzyszenieEuropaDonnaPila/. Pod wskazanym numerem telefonu wolontariuszki Stowarzyszenia odpowiadają na pytania związane z badaniem, a także udzielają informacji na temat wskazań i przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania mammografii